Periodontologia

periodontolog Bydgoszcz

Czym zajmuje się periodontolog?

Periodontolog jest specjalistą zajmującym się leczeniem chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. Przyzębie to otaczający zęby zespół tkanek, do których należą dziąsła, okostna, ozębna i kość wyrostka zębodołowego. To one chronią zęby przed infekcjami i utrzymują je w kościach szczęki i żuchwy. Najczęstszą chorobą przyzębia jest paradontoza, która nieleczona może skutkować utratą zęba.

Leczenie periodontologiczne

W naszym gabinecie oferujemy kompleksowe i profesjonalne podejście do diagnozowania i leczenia chorób przyzębia. Nasz wykwalifikowany zespół specjalistów zapewni Ci najwyższą jakość opieki i skuteczne metody leczenia.

Choroby przyzębia, takie jak zapalenie dziąseł czy paradontoza, mogą prowadzić do poważnych konsekwencji dla Twojego zdrowia jamy ustnej. Nieleczone schorzenia przyzębia mogą prowadzić do utraty zębów oraz wpływać na ogólny stan zdrowia organizmu. Leczenie periodontologiczne pozwala skutecznie zwalczać choroby przyzębia, przywracając zdrowie dziąseł i zapobiegając dalszym uszkodzeniom.

Kontakt z periodontologiem

515 515 527

poniedziałek i czwartek 9:00-20.00
wtorek 9:00-19.00
środa i piątek 9:00-15.00

Parodontoza czyli zapalenie przyzębia

Leczenie paradontozy jest tym skuteczniejsze, im szybsza jest wczesna diagnoza. Paradontoza objawia się poprzez wcześniejsze symptomy:

 • krwawiące i zaczerwienione dziąsła,
 • nadwrażliwość zębów,
 • tworzenie się szpar między zębami,
 • przesuwanie i chwianie się zębów,
 • nieprzyjemny zapach z jamy ustnej.

Jeśli zauważyłeś u siebie powyższe objawy świadczące o chorobach przyzębia jak najszybciej skontaktuj się z periodontologiem. Nieleczona paradontoza grozi nie tylko utratą zębów, ale może spowodować infekcję całego organizmu.

Leczenie i profilaktyka chorób przyzębia

Stan zapalny pojawia się, gdy nagromadzona płytka nazębna zajmuje powierzchnię zęba i dostaje się pod dziąsło. W naszym gabinecie zajmujemy się leczeniem chorób przyzębia oraz wykonujemy zabiegi profilaktyczne, które w całym procesie mają ogromne znaczenie.

Jakie zabiegi wykonuje periodontolog?

Zabiegi profilaktyczne wykonywane przez periodontologa w naszym gabinecie:

 • PIASKOWANIE
  to proces usuwania osadów i przebarwień z powierzchni zębów za pomocą specjalnego proszku, sprężonego powietrza i wody. Zabieg ten jest często stosowany jako uzupełnienie dla skalingu i skutecznie usuwa przebarwienia powstałe np. z powodu palenia tytoniu czy picia kawy/herbaty.

 • SKALING jest zabiegiem polegającym na usunięciu kamienia nazębnego z powierzchni zębów oraz z okolic dziąseł.

 • KIRETAŻ ZAMKNIETY to zabieg wykonywany w celu usunięcia zapalenia przyzębia i zapobiegania dalszemu postępowi choroby. Polega na oczyszczeniu korzeni zęba z resztek zainfekowanego bakteryjnie kamienia poddziąsłowego za pomocą kiretu.

 • SZYNOWANIE stosuje się, kiedy pojawia się ruchomość zębów. Jest to zabieg, w którym łączy się pojedyncze zęby w blok. Celem jest wzmocnienie rozchwianych zębów i dalsze zapobieganie ich przesuwaniu lub wyważaniu.

periodontolog bydgoszcz

Periodontolog w Bydgoszczy

wizyty i konsultacje

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat poszczególnych usług, ich przebiegu oraz kosztów, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym periodontologiem.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach pracy gabinetu, który mieści się w Bydgoszczy, przy ul. Księdza Józefa Schulza 7.

Informacje na temat kosztów leczenia periodontologicznego

kiretaż zamknięty ze znieczuleniem i aplikacją leku – 1 kwadrat250 zł
opatrunek na błonę śluzową
150 zł
szynowanie zębów (w zależności od ilości zębów)500 – 800 zł

Stan przyzębia wpływa na ogólny stan zdrowia. Zadbaj o zdrowe dziąsła!

Rejestracja
+48 515 515 527