Wybielanie zębów

Skuteczne i szybkie wybielanie zębów

Ciemnienie zębów jest procesem naturalnym – szkliwo z czasem się ściera, a zębina, która jest ciemniejsza prześwituje. Możliwe jest spowolnienie tego procesu, ale nawet jeśli jesteś najzdrowszą osobą na świecie, Twoje zęby będą ciemniejsze wraz z wiekiem.

Kolejnym niekorzystnym czynnikiem prowadzącym do przebarwień są niektóre napoje i pokarmy. Zaliczają się do nich: herbata, cola, soki z ciemnych owoców, czerwone wino, sosy (sojowy, pomidorowy), buraki oraz owoce jagodowe.  Jednak najbardziej negatywny wpływ na przebarwienia ma palenie tytoniu. Nie tylko szkodzi płucom, ale także uszkadza jamę ustną, więc jeśli myślisz o rzuceniu palenia – zrób to jak najszybciej!. Ciemnienie zębów może być również wynikiem złej higieny jamy ustnej.

Metody wybielania zębów

Wybielanie lampą LED

To metoda, która gwarantuje natychmiastowy i wyraźny efekt. Stomatolog nakłada na zęby żel z nadtlenkiem wodoru, a następnie naświetla go lampą LED. 15-minutową procedurę zwykle powtarza się trzykrotnie w trakcie jednej sesji. To pozwala osiągnąć rozjaśnienie zębów nawet o 9 odcieni i uzyskanie śnieżnobiałej barwy. Przy odpowiedniej higienie jamy ustnej efekt może się utrzymywać latami. 

wybielanie zębów bydgoszcz

Umów się na wybielanie


Umów się na wybielanie zębów

515 515 527

poniedziałek i czwartek: 9.00-20.00
wtorek:9.00-19.00
środa i piątek: 9.00-15.00


Wybielanie metodą nakładkową

Na podstawie odcisku specjalista tworzy nakładkę dopasowaną do uzębienia pacjenta. Następnie wypełnia się ją żelem wybielającym i pacjent  nosi nakładkę przez kilka godzin dziennie. Wybielanie zębów tą metoda trwa zwykle około 2 tygodni.

Jak długo utrzymują się efekty wybielania

Czas, przez który utrzymuje się efekt wybielania zębów, może być różny w zależności od użytej metody, indywidualnych nawyków żywieniowych, higieny jamy ustnej oraz stylu życia.

  1. Wybielanie zębów w gabinecie: efekt profesjonalnego wybielania zębów wykonanego u dentysty może utrzymywać się od kilku miesięcy do nawet kilku lat, ale to zależy od indywidualnych warunków. regularne przestrzeganie zaleceń lekarza i unikanie substancji, które mogą powodować przebarwienia, pomogą utrzymać efekt na dłużej.
  1. Wybielanie w domu z użyciem nakładek: zestawy do wybielania zębów stosowane w domu mogą zapewniać wyniki, które utrzymują się od kilku miesięcy do około roku, w zależności od długości kuracji i użytej koncentracji wybielającego żelu.
  1. Pasty i płyny wybielające: pasty i płyny do wybielania zębów, stosowane regularnie, mogą pomóc utrzymać białawy odcień zębów, ale ich działanie jest ograniczone i zazwyczaj nie powodują tak spektakularnych efektów jak profesjonalne lub zestawy do wybielania zębów.

Aby utrzymać efekt wybielania zębów przez jak najdłuższy czas, warto przestrzegać zdrowych nawyków:

  • Unikać napojów i pokarmów, które powodują przebarwienia, takich jak kawa, herbata, czerwone wino, napoje gazowane, a także pokarmy o silnym barwieniu,czerwone wino, napoje gazowane, a także pokarmy o silnym barwieniu.
  • Przestrzegać dokładnej higieny jamy ustnej, regularnie myć zęby, używać nici dentystycznej i płynu do płukania ust, dentystycznej i płynu do płukania ust.
  • Unikać palenia tytoniu, które może przyczynić się do przebarwień zębów oraz wpływa negatywnie na zdrowie jamy ustnej i organizmu.
  • Regularnie odwiedzać specjalistę, który może monitorować stan twoich zębów i doradzić w sprawie konieczności ponownego wybielania lub innych zabiegów, które pomogą utrzymać piękny uśmiech.

Warto pamiętać, że indywidualne rezultaty wybielania zębów mogą się różnić, dlatego zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed przystąpieniem do jakiejkolwiek metody wybielania.

Ile kosztuje wybielanie zębów w naszym gabinecie

wybielanie zębów nakładkowe

900 zł

wybielanie zębów w gabinecie

1 000 zł

wybielanie zęba martwego (koszt 1 wizyty)

200 zł

GRZEGORZEWICZ STOMATOLOGIA

Chcesz uzyskać szczegółowe informacje na temat wybielania zębów
lub umówić się na wizytę?

Rejestracja
+48 515 515 527